Yazılım Test ve Kalite Derneği Eğitim ve Başarı Bursu

Yazılım Test ve Kalite Derneği, T.C. Üniversitelerinin Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde okumakta olan başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerine burs vermektedir. Başarı Bursu başvuru kriterleri aşağıda belirtilmiştir:

  • Üniversitelerin Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümünde veya önlisans düzeyindeki Bilgisayar Programcılığı bölümünde öğrenim görmekte olup ve en az 1. sınıfı bitirmiş olmak,
  • Dörtlük düzene göre en az 3.0/4.0 not ortalamasına sahip olmak,
  • Verilecek bursa ihtiyacı olmak 

Bu kriterleri sağlayan T.C. Vatandaşları burs için aşağıdaki linke tıklayarak başvurularını yapabilirler. Başarı Bursu hakkı kazanan öğrenciler Yazılım Test Ve Kalite Derneği tarafından belirlenecek, gerektiği durumlarda telefon ve yüz yüze mülakata çağrılacaktır. Burs bir yıllık zaman diliminde Temmuz ve Ağustos ayları dışında 10 ayı kapsayacaktır. Burs miktarı ve burs verilecek öğrenci sayısı dernek tarafından belirlenecektir.  Dernek vermekte olduğu bursu her zaman askıya alma ve iptal etme hakkını saklı tutar.

Başvuru sonuçları Eylül-Ekim aylarında sadece burs kazananlarla irtibata geçilerek duyurulacaktır. Kazanamayan öğrencilere herhangi bir duyuruda bulunulmayacaktır.

2022-2023 Eğitim-Öğretim dönemini kapsayan bursa başvuru yapmak için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 14 Ağustos 2022

Daha detaylı bilgi için: https://www.turkishtestingboard.org

Güncel tüm kurum burslarına ulaşmak için tıklayınız.