TOG Bursları Başvuruları Başladı

Toplum Gönüllüleri Vakfı burs programları kapsamında, 2021 – 2022 akademik yılı için burs başvuruları başlamıştır. TOG Bursları Başvuruları maddi gereksinim, akademik başarı ve gönüllük deneyimi/potansiyeli kriteri ile değerlendirilip sıralanmaktadır. Her yıl 10.000’in üzerinde burs başvuru alınmaktadır. Bu dönem başvuran adaylar arasından, Gençlik Bursları ve Öğretmen Çocuğu Bursu için toplam 200 yeni öğrenciye burs olanağı sağlanabilecektir.

  • Öğretmen Çocuğu Burs Fonu başvuruları da Gençlik Bursları formları üzerinden yapılacaktır.
  • Öğretmen Çocuğu Burs Fonu’na başvuru yapabilmek için formda anne veya babanızın öğretmen olduğunu belirtmeyi unutmayınız.
  • Burs başvurularında herhangi bir bölüm kriteri bulunmamaktadır.
  • Burs başvuruları sadece bu form aracılığıyla alınacaktır.
  • Burs başvuruları 06 Eylül – 20 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Lütfen burs başvurunuzu son güne bırakmayınız. Başvuru sırasında kullanıcının önceden yeterli hazırlığı yapmamasından ve teknik aksaklıklardan dolayı sorunlar yaşanabiliyor. Son güne bırakılan yoğun başvurular dolayısıyla sistemin yavaş çalışmasından kaynaklı başvurunuzun bize ulaşması konusunda sıkıntı yaşamanızı istemeyiz.

BURS PROGRAMLARI

Gençlik Bursları

Bu burs fonuna TC vatandaşı, Türkiye’deki üniversitelerin lisans/önlisans seviyelerinde öğrenim gören öğrencileri başvuru yapabilir.

– Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, dikey geçiş yapanlar ve hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlayacak öğrenciler “yeni sınıf” kapsamındadır.

– 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üzeri sınıfları okuyacak öğrenciler “ara sınıf” kapsamındadır.

– Yeni ve ara sınıflar için iki ayrı form vardır. Yeni sınıf ya da ara sınıf olma durumunuza göre Gençlik Ara Sınıf ya da Gençlik Yeni Sınıf burslarına başvuru yapabilirsiniz.

Öğretmen Çocuğu Bursları

Bu bursa anne ya da babası (veya ikisi de) Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi eğitim kurumlarında öğretmenlik yapan/yapmış, TC vatandaşı, Türkiye’deki üniversitelerin lisans/önlisans seviyelerinde öğrenim gören öğrencileri başvuru yapabilir.

– Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, dikey geçiş yapanlar ve hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlayacak öğrenciler “yeni sınıf” kapsamındadır.

– 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üzeri sınıfları okuyacak öğrenciler “ara sınıf” kapsamındadır.

– Yeni ve ara sınıflar için iki ayrı form vardır. Yeni sınıf ya da ara sınıf olma durumunuza göre Gençlik Ara Sınıf ya da Gençlik Yeni Sınıf burslarına başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru formunu doldururken anne/baba meslek sorularında anne/babanızın öğretmen olduğunu lütfen belirtiniz. Başvuru formunda eklenmesi gereken belgeler kısmında anne veya babanızın (ya da her ikisinin) öğretmen olduğunu gösterir belgeyi eklemeyi unutmayınız. Aksi takdirde bu burs fonuna yaptığınız başvuru geçersiz sayılacaktır.

TOG Bursları Başvuru Formuna eklemeniz gereken dokümanlar

  1. Ara Sınıflar için: 2019 – 2020 yıl sonu transkripti (e-devletten veya okul sisteminden alınabilir).
  2. Yeni Sınıflar için: ÖSYM Sonuç belgesi (e-devletten veya ÖSYM sayfasından alınabilir).
  3. Tüm Başvuranlar için: Tüm aile fertlerinin gösterildiği Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( e-devletten alınabilir).
  4. Tüm Başvuranlar için: Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler (İş yerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap ekstresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise SGK Müdürlüğü’nden gelirsizlik belgesi ve e-devletten gelir gösterir belge alınabilir).
  5. Öğretmen Çocuğu Bursu’na Başvuracaklar için: Anne/babanın öğretmen olduğunu gösterir belge (İlgili kurumdan alınabilir).

Bu belgelerin tamamını başvuru esnasında online olarak forma eklemeniz gerekmektedir. Eklenmemesi durumunda başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Forma yazmış olduğunuz bilgilerin (Üniversite başarı sırası, aile geliri, gönüllülük ile ilgili sorular v.b.) doğruluğu ile ilgili bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde başvurunuz iptal edilecektir. Lütfen yazdığınız bilgilerin doğruluğundan ve belge talep edilmesi durumunda belgelenebilir olduğundan emin olunuz.

TOG Bursları Başvuru Formunda yazılan tüm alanların doldurulması zorunludur. Formu doldururken teknik bir sorun yaşarsanız burs@tog.org.tr adresine ulaşıp destek alabilirsiniz.

Covid-19 nedeniyle çalışmalar ofis dışından yürütülmektedir. Ofis telefonunda yetkili kişiye ulaşmanız mümkün olmadığı için sadece acil durumlarda aşağıdaki telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. Daha detay sorularınız varsa, telefon ile ileteceğiniz soruları burs@tog.org.tr e-posta adresine yazarak sorabilirsiniz.

Acil durumlarda ulaşabileceğiniz telefon numaraları:

0 549 681 31 32
0 549 681 31 30
Bu numaralar hafta içi günleri saat 10.00-18.00 aralığında erişilebilir olacaktır.

Detaylı bilgi için https://www.tog.org.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Güncel tüm vakıf burslarına ulaşmak için tıklayınız.